O nama

„Ateisti za sekularno društvo“ je grupa pojedinaca okupljenih unutar udruženja „Pokret za prosvećeno društvo“ čiji se zajednički pogled na svet zasniva na neverovanju u postojanje bilo kakvih bogova, mitoloških i ostalih izmišljenih bića koja su produkti učenja raznih religija.

Zalažemo se za poboljšanje položaja ateista, kao jedne od ugroženih i diskriminisanih grupa u našem društvu, kao i za poštovanje člana 11. Ustava Republike Srbije, koji garantuje sekularnost naše države, što znači odvojenost crkve i države, a pre svega zabranu mešanja crkve u državne poslove, a čijeg smo kršenja gotovo svakodnevno svedoci.

Odlučno se ograđujemo od bilo kakvog vida ateističkog ekstremizma, koji je, nažalost, takođe prisutan u našem društvu i koji samim ateistima nanosi ogromnu štetu. Ne odobravamo i osuđujemo bilo kakve vidove vređanja i omalovažavanja vernika, kao i pokušaje nasilnog nametanja ateizma verujućim ljudima.